Poprvé na masáži? Vyberte si takovou, která vám sedne a vytěžte z ní maximum

31.5.2017

V dnešní době existuje nepřeberné množství masáží, člověk má často problém se v nich vyznat. O to víc, pokud se na masáž chystá poprvé. Naučte se vybrat takovou, která vašemu organismu udělá dobře a připravte se na ni tak, abyste z ní měla co největší zážitek.


Nad masáží přemýšlela nejedna z nás. V dnešní době se již nejedná o luxusní záležitost, kterou si nemůžeme jen tak dovolit. Naopak, masérských studií a nejrůznějších spa přibývá, můžeme tak narazit na nejrůznější druhy masáží ve všech cenových kategoriích. Jak si ale vybrat tu správnou a jak si ji správně užít?
Jaká je ta pravá?

Chystáte se na masáž poprvé? Možná si nedokážete představit, co se skrývá pod pojmy, jako je thajská, havajská, orientální, ajurvédská, relaxační nebo třeba olejová masáž.

„Nelze univerzálně říct, jaký druh masáže je pro koho vhodný. Více záleží na tom, v jakém jsme momentálně rozpoložení, jak se cítíme, a především záleží na naší kondici – zda potřebujeme řešit nějaký zdravotní problém, či chceme hlavně relaxovat a uvolnit se. Při výběru masáže je také vhodné zvážit míru stresu, kterou procházíme, ať už v práci, nebo v soukromí. To vše má vliv na celkový efekt masáže,“ vysvětluje masérka ze Srí Lanky Chandrika Demuni z relaxačních center Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy Velké Karlovice.
Za univerzální a bezproblémovou se obecně považuje thajská olejová masáž, u které jde především o relaxaci a navození pocitu harmonie.

„U nás ji vyhledávají především ženy. Je tak uvolňující a pohodová, že při ní hosté nezřídka i usnou,“ popisuje masérka.
Poprvé na masáži

Při první návštěvě by s vámi měl masér zkonzultovat váš současný zdravotní stav. V některých případech, zejména pokud člověk není zcela zdravý, totiž může neprofesionální masáž ublížit.

„Jde například o případy, kdy pacient trpí zánětem žil, infekčním onemocněním, některými neurologickými onemocněními a kožními záněty. Masáž může ublížit při stavech po úrazech, operacích, eventuálně při osteoporóze. Musíme si uvědomit, že masér není pokaždé fyzioterapeut nebo lékař s vysokoškolským vzděláním. Masér je školený specialista, který prošel kurzy s různou dobou trvání,“ varuje lékařka Michaela Tomanová, primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Zdroj: Novinky. cz